Hoş Geldin Meriç

Doğum Fotoğrafları

Meriç bebişimizin ailesi ile daha önceden yaptığımız Hamilelik çekiminden sonra normal doğum beklediğimiz bebeği karşılamak üzere, Sevgili arkadaşım Duygu aradığında heyecan ile hazırlanıp hastaneye gidiyorum. Gece 23:00 sıralarında hastaneye vardığımda Duygu ve eşi Baran dinlenmek üzere odalarında olduklarından önce aileleri ile tanışıp biraz sohbet ediyor daha sonra Duygu’nun yanına uğruyorum. Doktoru henüz gelmediğinden normal doğum süresi de belirsiz olduğundan bekliyoruz. Saat gece 03:00 civarı doktoru gelerek bir süre sonra doğumhaneye alacağını söylüyor. Normal doğumlarda her an sürpriz yaşanabileceğinden ameliyathaneyi de hazırlatıyor. Önce doğum odasına gidip çekim için hazırlanıyorum, eşini de doğumhaneye alıyorlar ama doktor bir türlü beni çağırmıyor. Normalde bu kadar beklemediğimden biraz heyecanlanıyorum farklı gelişmeler mi var diye. Doktor doğuma sezaryen ile devam etme kararı aldığını belirterek çıkıyor. Meriç bebişimiz doğmak için acele etmiyor ama annesi babası ve ailesi onu karşılamak için sabırsızlanıyor.

Bu süreç içinde arkadaşım Duygu oldukça sakin olayları karşılıyor, hiç panik yapmayışı ve doktoruna güvenmesiyle beni kendine hayran bırakıyor. Duygu Ameliyathane’ye alınırken ben de üzerimi değiştirip ameliyathane bölümüne geçerek orada hazırlıklarımı yapıyorum. Güzel ve başarılı geçen bir operasyon ile Meriç bebek nihayet aramıza katılıyor. Baran sevgili eşi Duygu’nun elini bir an bile bırakmıyor ve doğum sürecinde ona hep destek oluyor. Böyle bilinçli ve sevgi dolu babalar gördükçe çok mutlu oluyorum. Birbirlerine çok aşık güzel çiftimizin yakışıklı oğulları Meriç’in de aramıza katılması ile fotoğraf çekimlerime başlıyorum.

Meriç bebeğin daha sonra bakımları ve ilk aşıları yapıldıktan sonra büyük aile ile tanışma vakti geliyor. Tüm ailesi heyecan ile onu karşılıyor. Bu anlar oldukça duygusal ve keyifli geçiyor, herkesin gözleri mutlulukla parıldıyor. Bebeğimizi annenin de gelişinden sonra bir kaç kare fotoğraflıyorum, yoğun geçen gecenin sonunda sabah 06:00 civarı aile çekimlerini bir sonraki gün yapmaya karar veriyoruz. Tüm gece çok yorulan güzel annemizi dinlenmesi için bırakıp eve dönüyorum.

Sonraki gün yeniden hastaneye giderek aile çekimlerini tamamlıyorum. Normalde çekimler bu tarz özel durumlar olmadıkça gündüz doğumlarında gün içinde bitiyor ertesi güne sarkmıyor ama bebişin ve annenin özel durumları olduğunda ya da gece sabaha karşı olan doğumlarda herkes çok yorgun olduğundan biraz dinlenmek ve daha güzel pozlar alabilmek için sonraki gün çekime devam ettiğim de olabiliyor. Önemli olan bebeğin ve annenin sağlığı, ben de bu süreçte onlara destek olabilmek adına elimden geleni yapıyorum.

Tüm çekimler bittiğinde bir kaç gün sonra yenidoğan çekimlerini yapmak üzere yanlarından ayrılıyorum. Meriç’in aramıza katıldığı o heyecan ve mutluluk dolu günden bir kaç kare ile sizleri baş başa bırakıyorum. Mutlu haftalar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 2 =